Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

16.10.2009.

Biedrība Esi brīvs! turpina bezmaksas nodarbības par atkarībām Latvijas skolās 2009. gada otrajā pusgadā
 

Līdz ar mācību gada sākšanos, arī biedrība Esi brīvs! atsāk informatīvo un izglītojošo nodarbību ciklu Latvijas skolās, kura laikā tiek organizētas diskusijas ar skolēniem, vecākiem un pedagogiem par atkarībām, to veidiem, ar tām saistītām problēmām un iespējām no tām izvairīties. Lekcijas jau notikušas Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, Rīgas 4. speciālajā internātpamatskolā, Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā un Rīgas 96. vidusskolā. Oktobrī lekcijas vēl gaidāmas Zaķumuižas pamatskolā un Ropažu vidusskolā. Savukārt 29. oktobrī Cēsīs uz diskusiju aicināti Cēsu novada pedagogi.
 
Biedrības Esi brīvs! psiholoģe runā ar bērniem par visdažādāko atkarību veidiem – alkohola lietošanu, smēķēšanu, datorspēlēm u.c., kā arī ūdenspīpēm, attiecībām, iepirkšanos, loterijām un TV spēlēm, ko bieži sabiedrībā neuzskata par atkarību iemesliem, bet, kas var nest ne mazāku kaitējumu, kā „ierastie” atkarību veidi.
 
Biedrības Esi brīvs! valdes priekšsēdētāja Dace Caica atzīst: „Bezmaksas lekcijas notiek skolās jau piekto mācību gadu, un ir patiešām liels gandarījums, ka ne tikai visi iesaistītie, bet arī sabiedrība atzinīgi vērtē nodarbību ieguvumus. Mūsu pieeja atklāj jaunas mācību metodes skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem, parādot, ka par problēmām var runāt arī savādāk – nevis moralizējot un pārmetot, bet izskaidrojot un kopīgi diskutējot.”
 
Biedrības Esi brīvs! galvenā atbalstītāja – Latvijas Spēļu Biznesa asociācijas (LSBA) valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks komentē: „Šogad budžets pašvaldībām ir ievērojami samazināts, piespiežot izglītības iestādēs pavisam atteikties no speciālistu konsultācijām, tāpēc priecājamies, ka esam spējuši saglabāt Esi Brīvs! lekciju tradīciju.”
 
Joprojām ir iespējams pieteikties uz bezmaksas nodarbībām novembrī un decembrī, rakstot uz e-pastu esibrivs@esibrivs.lv
 
Informācija par biedrību Esi brīvs!
 
Biedrība Esi brīvs! dibināta 2007. gada pavasarī, turpinot sociālās kampaņas Esi brīvs! 2006. gadā uzsākto darbu Latvijas skolās. Biedrības dibinātāji ir psiholoģes Ilona Gaile, Dace Caica un narkoloģe-psihoterapeite Ināra Vārpa, kā arī biedrība Latvijas Vecāku apvienība Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei un biedrība Latvijas Spēļu biznesa asociācija. Esi brīvs! līdz šim organizējusi izglītojošus seminārus vecākiem un skolēniem vairāk nekā 140 skolās visā Latvijā, kopumā aptuveni 300 nodarbībās uzrunājot vairāk nekā 4800 jauniešu, 800 skolotāju un vecāku.
 
Biedrība Esi brīvs! 2008. gada rudenī interneta vidē atklāja jaunu mājas lapu www.esibrivs.lv. Tajā pieejama visplašākā informācija par atkarībām, to veidiem, izraisītajām sekām, kā arī padomi, kā cīnīties ar atkarību un kur meklēt palīdzību, ja tā nepieciešama. Mājas lapā pieejama informācija atkarīgo radiniekiem, skolotājiem un draugiem par to, kā atpazīt pārlieku aizraušanos ar narkotikām, smēķēšanu, iepirkšanos, kā arī ir iespējams izpildīt dažādus testus par atkarību tēmām u.tml.
Vārda dienas svin: Gudrīte, Strauja
2024. gada 14. aprīlis

Tas, kam ir „KĀPĒC” dzīvot, var izturēt jebkuru „KĀ”

Frīdrihs Nīče

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 9992
 

Mūs atbalsta: